Mayorka

Rengarenk köyleri, harika sahilleri, yüksek dağları, zeytin kokusu, ananas ormanları ve farklı mimarisi ile, güneş, deniz ve kumun renkli gecelerle buluştuğu bir yerdir Mallorca Adası. Burada İspanyol, Arap ve Roma kültürlerine ait birçok iz bulabilirsiniz.

Zümrüt rengindeki plajları, masalsı köyleri ve tarihi yapılarıyla ünlü olan Mallorca, yaz döneminde dünyaca ünlü birçok sosyetik ismin de akın ettiği yerler arasında. Endülüs mimarisinin örneklerini göreceğiniz Mallorca sokaklarının birçoğu trafiğe kapalı. Muhteşem bir İspanya turu yapacağınız Mallorca Adası aynı zamanda İspanya’nın en büyük adasıdır.

Mayorka'da Gezilecek Yerler

Öğle vakitlerini eğlenceli birçok aktivite ile dolu dolu yaşayacağınız bir yer olan Mallorca’daki plajlarda denize girmek bambaşka bir duygudur. Dilerseniz akşam saatlerinde sadece yürüyüş yaparak bile huzur dolabilirsiniz. Adanın Serra de Tramuntana bölgesi yürümek için oldukça idealdir.

Mallorca gezisinde birçok insanı bisiklet sürerken görebilirsiniz. Bisiklet sürmenin böylesine popüler olduğu adada siz de bisiklet kiralayarak güzel bir Mallorca turu yapabilirsiniz. Adanın merkezi Palma’dır. Palma’da görebileceğiniz pek çok önemli yapı bulunmaktadır.

Mallorca gezi rehberinde olması gerekenler ise; Playa de Palma Plajı, Valldemossa köyü, Port de Soller, mağaraları, Es Trenc Plajı ve Le Seu Katedrali’dir. Mallorca gece hayatındaki etkinlik ve aktivitelere katılarak da eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Mayorka'dan Ne Alınır?

Avrupa turları içerisindeki en güzel adalardan Mallorca adasının da içinde olduğu Baleearic Adaları, turistler için çok orijinal ve ilgi çekici alışveriş imkanları sunuyor. Farklı kültürlere ait birçok eşyayı burada bulabilirsiniz. Aynı zamanda çok sayıda halk pazarı ve bit pazarı da bulunuyor.

Avenida Alomar y Villalonga adındaki bit pazarında çok güzel hediyelik eşyalar bulabilir, Consell ve Binissalem’de kurulan halk pazarlarını gezebilirsiniz. Pazarlar ve semt dükkanları dışında Porto Pi, Festival Park, Boutique Kassandra ve Petit Port adındaki alışveriş merkezlerinden de alışverişinizi yapabilirsiniz.

Mayorka'da Ne Yenir?

Daha çok deniz ürünlerinin tercih edildiği Mallorca’nın yerel yemekleri “Sopes Mallorquines” ve “Frit Mallorqui”dir. Mantar ve et ağırlıklı olan bu yemekleri deneyebilirsiniz. Sopes Mallorquines yemeği, içinde az da olsa et olan bir vejeteryan çorbasıdır. Geleneksel İspanyol mutfağından seçme menüleri de bulabileceğiniz Mallorca adasında dünya mutfağından örnek yemekler de tadabilirsiniz.

Enter your keyword